ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Ракомет > Среќен роденден Иван Чупиќ

Среќен роденден Иван Чупиќ

1 мин читање

Денес својот 33. роденден го прославува ракометарот на Вардар, се работи за Иван Чупиќ. Хрватското десно крило ја игра својата трета сезона во црвено-црниот дрес, клуб со кој успеа да ја освои и Европската титула.

Нашата редакција му посакува многу здравје, среќа и успеси со Вардар.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЧУПИЌ !