ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Супер секс: Што го сочинува незаборавното сексуално доживување?

1 мин читање

Сексот е многу важен дел од врската и еден од показателите на нивото на интимност и поврзаност со партнерот.

Страста и желбата за секс може да варираат одвреме-навреме, но кога ќе ја постигнете одредена искреност и интимност со партнерот, сексот секогаш ќе биде продолжение и крунисување на вашата врска.

Сексот е многу повеќе од физички акт, а тоа најдобро го објаснува сексологот Линдзи Доу.

Преку нејзиниот YouTube канал Sexplanations таа ги едуцира своите следачи за сексот, а во еден сегмент зборува за тоа што го сочинува незаборавното сексуално искуство, односно како да имате супер секс.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0