ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Таткото на Дарко Лазиќ: Еве ја вистината!

Таткото на пеачот кој со недели е во болница после сообраќајната несреќа за првпат прозборе за неговата состојба и за односите со фамилијата.

Таткото на пеачот кој е хоспитализиран одма после сообраќајната несреќа во која е тешко повреден изјави за „Курир“ дека неговиот син е сега стабилен.

Фала му на Бога мојот си е сега подобро. Преживеавме голем стрес, со денови бевме во агонија и страв, со ноќи не спиевме и се молевме да се победи оваа тешка ситуација.

Сега неговата состојба е стабилна и веќе животот не му е загрозен,Му вградија вештачки колк, му ја средија скршеницата на бутната коска. Лекарите дадоа се од себе и многу сме им благодарни, изјави Милан Лазиќ таткото на Дарко за „Курир“.

Тој ги демантираше натписите на таблоидите за наводните познати личности кој наводно му помагаат на Дарко во лечењето.

Слушам разни глупости а вистината е дека единствен човек кој веднаш притрча да помогни е неговиот менаџер Мирсад Хаџиќ, односно Мирсо Швајцарецот кој како таков го познаваат, тој одма се јави и ни рече да не се грижиме затоа што тој ке ги плати сите трошоци за лечењето, изјави Лазиќ.

Тој го искоментира и однесувањето на бившата снаа Ана Севич со која Дарко ја има ќерката Лорена.

Јас со неа не сум се карал но не е точно дека сме во добри односи. Го смена телефонскиот број и неможеме да стапиме во контакт со неа. Нека и е на чест што ни го забранува контакт со детето.

Само да оздрави мојот син па многу работи ке се сменат, додаде Милан.

 

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0