ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Регион > Тачи прогласи Ден на жалост во Косово поради смртта на Џорџ Буш

Тачи прогласи Ден на жалост во Косово поради смртта на Џорџ Буш

Хашим Тачи среда ја прогласи за Ден на жалост во Косово поради смртта на поранешниот претседател на САД, Џорџ Буш Постариот.

Денот на жалост е прогласен „во знак на почитување кон неговиот придонес во слободата на Косово“, се наведува во соопштението објавено на сајтот на Тачи.

Во среда е Ден на жалост и во САД.