ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Тешка сообраќајка во струмичко, возач загина на лице место

1 мин читање

Возач го загуби животот во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 21,50 часот на магистралниот пат Струмица — село Ново Село., поточно на влезот во село Босилово.

-Патничко моторно возило “Опел Корса“ со скопски регистерски ознаки управувано од М.Р.(37) од село Еднокуќево, струмичко излетало надвор од патот и се превртело. Во незгодата на местото на настанот починал М.Р, информираат од полицијата.

Извршен е увид на местото на настанот.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0