ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Спорт > Тешки зборови кои ќе ви го распараат срцето: Сестрата на Сала собра сила и се збогува со својот брат откако беше идентификуван

Тешки зборови кои ќе ви го распараат срцето: Сестрата на Сала собра сила и се збогува со својот брат откако беше идентификуван

1 мин читање

Денеска светот официјално се збогува со фудбалерот Емилијано Сала откако беше идентификувано неговото тело кое настрада пир уривање на неговиот авион во море.

Сестрата на фудбалерот Ромина Сала на својот Инстаграм профил сподели фотографија од својот брат со кого се опрости со тешки зборови.

-Твојата душа во мојата душа, таа ќе свети засекогаш, тоа е се што ќе го осветлува времето на моето постоење, те сакам, напиша Ромина.