ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести од светот > Тинејџер го возел своето „Ауди“ со 246 км/час, еве со какви последици се соочува

Тинејџер го возел своето „Ауди“ со 246 км/час, еве со какви последици се соочува

1 мин читање

19-годишно момче од Онтарио, Канада, било запрено од канадските полициски служби и уапсено поради тоа што возело автомобил Ауди со брзина од 246 км/час.

Бидејќи драстичното пречекорување на брзината не е толку честа појава во Канада, на момчето му е одредена драконска казна. Тој во полицијата се правдал дека возилото го позајмил од пријател за да го испроба.

Но, тоа не помогнало. Автомобилот му е одземен, остана и без возачка дозвола, а му се заканува и затворска казна од најмногу 10 години.

Со оглед дека не е направена штета при возењето, најверојатно нема да ја добие максималната затворска казна, а автомобилот му е одземен на најмалку една недела.

Полицијата не го соопштува идентитетот на момчето.

View image on Twitter

Sgt Kerry Schmidt@OPP_HSD

246km/hr on #Hwy403 in Mississauga. 19 year old driver took his buddies car for a “rip”, unfortunately he wasn’t able to return it #7DayVehicleImpound#7DayLicenceSuspension #TakeItToTheTrack9863:18 PM – Feb 5, 2019 · Vaughan, Ontario581 people are talking about this