ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести > Тодор Петров ја повлече иницијативата за потписи за нов референдум за името

Тодор Петров ја повлече иницијативата за потписи за нов референдум за името

Претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров ја повлече иницијативата за собирање на 150.000 потписи за нов референдум за името.

Претседателот на Собранието Талат Џафери на денешната седница информираше дека Петров ја повлекол иницијативата за собирање 150.000 потписи за одржување нов референдум за името.