ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Регион > Трагедија во Белград: Трамвај излета од шини , еден загинат петмина повредени

Трагедија во Белград: Трамвај излета од шини , еден загинат петмина повредени

1 мин читање

Едно лице загина, а петмина се повредени во тешка сообраќајна несреќа во центарот на Белград, која се случи утрово, кога трамвај излета од шините.

Несреќата се случила кога автомобил „Дачија“ поминал на црвено и се удрил во предниот дел на трамвајот, кој од силата на ударот излегол од шините, удрил во дрво и згазил пешак.

Човекот починал на местото на несреќата.

Според неофицијални информации, повредени се пет лица, вклучувајќи го и возачот на автомобилот. Повредените се пренесени во Ургентниот центар во Белград. Двајца од нив се во критична состојба.

На местото на инцидентот се испратени полициски екипи, итна медицинска помош и пожарникарска служба.

About Post Author