ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Македонија > Трагедија на Бадник: Прилепчанец го загуби животот, четири лица повредени во тешка сообраќајка

Трагедија на Бадник: Прилепчанец го загуби животот, четири лица повредени во тешка сообраќајка

1 мин читање

Едно лице го загуби животот, а четири се повредени, меѓу кои две деца во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 16 часот на магистралниот пат Битола-Ресен, кај место викано „Чешми“.

Од МВР информираат дека се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Сеат кордоба“ со прилепски регистерски таблици, управувано од Љ.П.(64) од Прилеп, и патничко моторно возило “Фолксваген пасат“ со охридски регистерски таблици, управувано од Д.К.(38) од с.Дрмени-ресенско.

-На местото на настанот починал Љ.П. Со тешки телесни повреди се здобиле возачот Д.К., како и сопатниците од истото возило Л.К.(39) и две деца на возраст од 14 и 11 години, сите од с.Дрмени-ресенско, кои со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во Клиничката болница во Битола, информираат од полицијата.

Извршен бил увид на местото на настанот од страна на Јавен обвинител и увидна екипа од СВР-Битола.