ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

„Трипл-дабл“ со педесет поени за Харден во триумфот над Лејкерс

1 мин читање

Џејмс Харден беше стрелец на 50 поени во победата на неговиот Хјустон над Лос Анџелес Лејкерс на првиот дуел одигран ноќта меѓу четврток и петок. „Брадата“ средбата ја заврши со „трипл-дабл“ додавајќи на поените и двоцифрен број скокови и асистенции – 10, односно 11.

Во поразената екипа се истакна Леброн Џејмс со 29 поени, пет скока и четири асистенции.

Резултати од НБА натпреварите одиграни ноќеска:
Хјустон – ЛА Лејкерс 126:111
Сан Антонио – ЛА Клиперс 125:87
Орландо – Чикаго 97:91
Феникс – Далас 99:89.

Во Западната конференција лидер е Денвер со биланс 18-9 (победи-порази), Голкден Стејт има 19-10 Оклахома 17-9, Лејкерс и Клиперс по 17-11,…

На Истокот прв е Торонто со 23-7, Милвоки има 18-9, Филаделфија 19-10, Индијана 18-10,…

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0