ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Три жени прободени со нож во Нирнберг, нема докази за тероризам

Три жени се избодени со нож во одвоени напади во јужниот германски град Нирнберг, а германската полиција истражува дали тие инциденти се поврзани.

Полицијата наведува дека нема индиции оти нападите се поврзани со тероризам.

Нападите се случиле синоќа меѓу 19:20 часот и полноќ, по локално време.

Сите три жени, на возраст од 56, 34 и 26 години, веднаш се оперирани по пристигањето во болница. Нивната здравствена состојба засега не е позната.

Полицијата вели дека жртвите дале различен опис на нивните напаѓачи.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0