ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Магазин > Три хороскопски знаци кои имаат одлично чувство за стил

Три хороскопски знаци кои имаат одлично чувство за стил

Овие 3 хороскопски знаци се секогаш најдобро облечени, и едноставно шират позитивна енергија каде и да отидат.

Бик

Припадниците на овој знак немаат проблем во вложување на квалитетна и класична облека за која знаат дека ќе биде долгорочна исплатлива инвестиција. Сепак, тоа не значи дека не ги следат новите трендови. Факт е дека што и да искомбинираат, секако ќе изгледа одлично на нив.

Лав

Доминантните Лавови уживаат во поддршката на сите животни подрачја, па затоа се трудат да бидат добро облечени во секоја можна ситуација. Нивните комбинации се доказ дека модниот ризик и тоа како се исплати. Меѓутоа, тие внимаваат на квалитетот на материјалот и многу им е важно облеката да биде скроена по нивни мерки.

Вага

Припадниците на овој знак сакаат да ги следат трендовите кој се моментално во мода, но никогаш нема да облечат нешто, само затоа што е модерно. Помеѓу нив и модните комбинации мора да постои секогаш искра. Многу често сакаат да си поигруваат со материјалите, бојата и ткаенината.