ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Македонија > Уапсен дилер од Куманово

Уапсен дилер од Куманово

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.С.(37) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 23.11.2018 во Куманово полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.