ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Уапсен маж на скопскиот аеродром

1 мин читање

На 16.12.2018 година во 13:00 часот на Граничниот премин „Меѓународен Аеродром Скопје“, на  излез од Република Македонија, по извршена пасошка контрола и проверка во оперативна евиденција констатирано било дека Ш.А.(30) од село Копачин Дол, тетовско евидира со мерка  апси по барање од Основен Суд Тетово.

Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од СВР Скопје,  за спровод до КПУ-Затвор Тетово.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0