ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Кошарка > Убиен братот на Кевин Дурант

Убиен братот на Кевин Дурант

Ѕвездата на Голден Стејт Вориорс Кевин Дурант доживеа трагедија.

Полубратот на популарниот кошаркар Кевин Дурант, Клиф Диксон (32) е убиен.

Клиф го славел роденденот во клуб во Атланта, а кога излегол околу еден час по полноќ, непознат напаѓач го убил со истрели од пиштол.

Истрагата е во тек.