ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести од светот > Ужас кој денес го потресе светот: Најмалку 20 мртви и десетици повредени по експлозија на локомотива

Ужас кој денес го потресе светот: Најмалку 20 мртви и десетици повредени по експлозија на локомотива

1 мин читање

Најмалку 20 лица загинаа, а десетици се повредени во денешниот пожар на железничката станица во египетската престолнина, Каиро.

Според очевидците, пожарот избувнал кога залетана локомотива се забила во челичната преграда на крајот од колосекот и експлодирала.

View image on Twitter
View image on Twitter
View image on Twitter
View image on Twitter

جريدة كاظمة@kathima

#عاجل
بالصور..قتلى وجرحى في حريق هائل نشب بمحطة القطارات الرئيسية في ⁧القاهرة #مصر#القاهرة#محطة_القطارات#حريق49:42 AM – Feb 27, 2019See جريدة كاظمة’s other TweetsTwitter Ads info and privacy

„Сите почнаа да трчаат, но многумина загинаа кога експлодираше локомотивата. Видов најмалку десетина мртви тела“, изјавил едел од очевидците.

Причните за несреќата сè уште се во фаза на истрага, а на социјалните мрежи веќе се појавија првите видео материјало од пожарот.

Arab News@arabnews · 3hReplying to @arabnews

#BREAKING: Transport Minister arrives at Cairo station where fire broke out: Egyptian media

Arab News@arabnews

#BREAKING: Eyewitness reports: fuel erupted in ball of flames when train smashed into platform at Cairo’s Ramses train station, growing death toll510:31 AM – Feb 27, 2019Twitter Ads info and privacySee Arab News’s other Tweets