ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Улиците во Скопје се претвараат во лизгалишта, властите не очекувале снег

1 мин читање

Снегот во Скопје кој започна да врне попладнево веќе почна да создава проблеми за возачите и пешаците.

Граѓаните се жалат дека никој не фрла сол, нема машини кои во ваква ситуација веднаш треба да излезат на терен и да го расчистуваат. Тие коментираат дека властите и годинава очигледно се неподготвени за снежни врнежи.

По улиците се вози споро и крајно внимателно. Засега е исчистено само по Партизанска до Влае.

Граѓаните стравуваат дека ако продолжи да врне со овој интензитет , а температурите паднат под нулата, учиците ќе замрзнат, а тоа ќе направи дополнителен прблем во сообраќајот.

Тие апелираат што побрзо да се излези на терен и да се рсчистува етапно, најпрво сообраќајниците, а потоа и тротоарите.

Какво утро ќе дочекаат скопјани останува да видиме?

Извор: skopje1.mk

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0