ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Утре наутро температурите до -7, на планините до -10 степени

1 мин читање

Во текот на претстојната ноќ температурите уште повеќе ќе опаѓаат и тоа поради претежно ведрото време, до утре изутрина температурите ќе се спуштат во интервалот од -7 до 1 степен додека на планинските места истите ќе се спуштат до, околу па и под -10 степени.

Поради ваквата ситуација на граѓаните кои планираат да излегуваат со себе задолжително да си понесат топла облека, односно шал и капа со што добро да се заштитат од студеното време и од ниските температури на воздухот кој се очекуваат во текот на оваа ноќ и утре изутрина.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0