ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Формирани полуфиналните двојки на ЕП за ракометарки

Познати се четирите репрезентации кои ќе се борат за медалите на Европското првенство за ракометарки што се одржува во Франција. Тоа се Русија, Романија, Франција и Холандија.

Вчера беа одиграни натпреварите од последната рунда во двете групи од втората фаза. Постигнати резултати:
Данска – Црна Гора 24:23
Шпанија – Норвешка 26:33
Унгарија – Романија 31:29
Шведска – Русија 39:30
Холандија – Германија 27:21
Србија – Франција 28:38.

Двојки за полуфиналето:
Русија – Романија
Холандија – Франција.

Овие две средби како и дуелот за петтата позиција меѓу Шведска и Норвешка ќе се играат утре, додека финалните мечеви кои ќе одлучуваат за медали се закажани за в недела.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0