ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ФФМ додели половина милион евра премија за репрезентацијата

1 мин читање

Фудбалската федерација на Македонија ќе подели премија од 500.000 илјади евра за фудбалерите и стручниот штаб за освоеното прво место во групата од Лигата на нации.

Избраниците на селекторот Игор Ангеловски со пет победи и само еден пораз ги завршија настапите во четвртата групата Д-лига од Лига на нации и се пласираа во плеј-оф фазата за пласман на Европското првенство.

Во групата со Македонија беа Ерменија, Лихтенштајн и Гибралтар.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0