ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Кошарка > Харден со рекордни 57 поени за нов триумф на Хјустон

Харден со рекордни 57 поени за нов триумф на Хјустон

1 мин читање

Најдобриот кошаркар на Хјустон, Џејмс Харден, имаше одлична ноќ во „Тојата центар“ постигнувајќи повеќе од половината поени за својот тим во победата над Мемфис.

„Брадата“ натпреварот го заврши со 57 поени, што е негов 17-ти по ред на кој дава повеќе од 30 поени.

Резултати на НБА натпреварите одиграни ноќта меѓу понеделни и вторник:
Бруклин – Бостон 109:102
Хјустон – Мемфис 112:94
Сан Антонио – Шарлот 93:108
Јута – Детроит 100:94
Сакраменто – Портланд 115:107
ЛА клиперс – Њу Орлеанс 117:121.

Пласман Западна конференција: Денвер 29-13 (победи-порази), Голден Стејт 29-14, Оклахома 26-16, ЛА клиперс 24-16, Хјустон 25-18,…

Пласман Источна конференција: Торонто 33-12, Милвоки 30-12, Индијана 28-14, Филаделфија 28-16, Бостон 25-18,…

МИА