ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести од светот > ХОРОР ВО САД: Еден ученик убиен, осум лица се ранети во пукање во училиште

ХОРОР ВО САД: Еден ученик убиен, осум лица се ранети во пукање во училиште

1 мин читање

Еден ученик убиен, осум лица се ранети во пукање во училиште во Даглас, предградие на Денвер, во сојузната американска држава Колорадо.

Властите соопштија дека се уапсени две осомничени лица поврзани со пукањето.

Се претпоставува дека нема повеќе напаѓачи, но, сепак, полициски тимови и натаму ја пребаруваат секоја просторија во училиштето.

Степенот на повреди на ранетите лица засега не е познати.

DC Sheriff@dcsheriff

It is with extreme sadness that we can confirm that 1 student at the STEM School was killed in today’s #stemshooting incident. The immediate family has been notified. Douglas County Coroner Jill Romann has not officially identified the student is stating it’s an 18 year old male.2,2092:45 AM – May 8, 2019 · Highlands Ranch, COTwitter Ads info and privacy1,826 people are talking about this