ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести од светот > Хорор во Њу Делхи: Најмалку 17 луѓе загинаа во пожар во хотел

Хорор во Њу Делхи: Најмалку 17 луѓе загинаа во пожар во хотел

Во пожар што избувна во хотелот „Арпит Палас“ во центарот на главниот град на Индија, Њу Делхи загинаа најмалку 17, а повеќемина се повредени.

Помеѓу загинатите се и мајка со дете, кои загинаа откако скокнаа од прозорец за да се спасат од огнот.

Огнот е изгаснат, а пожарникарите до сега спасија 35 луѓе. За време на пожарот во хотелот со 65 соби имало околу 150 гости

Пожарите во Индија се чести поради лошите стандарди за безбедност и не применувањето на прописите.