ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Магазин > Хороскоп за 13 февруари: Погледнете што Ви носат ѕвездите

Хороскоп за 13 февруари: Погледнете што Ви носат ѕвездите

Овните планираат брак, Јарците уживаат во флертот и вниманието од другите.

Прочитајте го хороскопот за 13 февруари.

Овен

Не е претерано поволен за вашето поле на работата. Потрудете се да не почнувате важни проекти денеска.

Можно е да доаѓа до мали проблеми во комуникацијата со личноста која сакате да ја освоите.

Внимавајте на штитната жлезда.

Бик

Ако можете, потрудете се да склопите партнерство со личноста која е родена во воден знак.

Посветени сте на својот партнер и уживате во љубовта. Денеска е одличен ден.

Можни се проблеми со видот. Проверете ја диоптријата.

Близнаци

Ако планирате патување, пред вас се позитивни околности. Сите работи ќе бидат подобри одошто очекувате.

Ситуацијата на полето на љубовта е хаотична. Можно е да ви се допаѓа личност за која не сте сигурни дали сакате да се впуштите во нешто повеќе.

Избегнувајте ги пороците.

Рак

Не очекувајте промени денеска. Работите ќе бидат бавни.

Можно е личноста на која и се додворувате да се предомислува во однос на вас.

Можни се проблеми со грчевите и мускулите.

Лав

Позитивниот став кој го заземате може да ви донесе многу добри резултати.

Имате впечаток дека саканата личност е неискрена. Ќе ви биде тешко да ги решите проблемите кои се јавуваат.

Вознемирени сте.

Девица

Пред вас е поволен ден за почнување нови проекти и промени.

Решавате да ставите крај на врската во која не сте среќни. Сакате да продолжите понатаму и да ја најдете љубовта на својот живот.

Проблеми со бубрезите.

Вага

Подгответе се за некои отежнувања на полето на работата. Доста работи нема да бидат како што очекувате.

Можно е да немате доволно време да се посветите на својот партнер.

Пад на имунитетот.

Шкорпија

Очекувајте ден во кој ќе дојде до помали препреки и отежнувања на полето на работата. Не оди се така одлично.

Подгответе се за важен разговор со партнерот. Од тоа зависи вашата иднина.

Проблеми со видот.

Стрелец

Ве очекува мала загуба односно штета. Потрудете се ја го осигурате тоа што го имате.

Ако сте во врска или брак, ве очекуваат мали проблеми во текот на денешниот ден.

Болки во стомакот.

Јарец

Не е претерано поволен ден за нови договори. Потрудете се да ги одложите.

Пред вас е убава авантура.

Чувствителни бели дробови.

Водолија

Потребно ви е време да донесете исправна одлука на полето на работата. Сега не е момент за импулсивност.

Можно е саканата личност да ви замерува поради тоа што често сте зафатени.

Внимавајте на штитната жлезда.

Риби

Можно е да нема да добиете тоа што го очекувате на полето на работата.

Упорни сте во својата намера да ја освоите личноста која ви се допаѓа. Можеби ќе очекувате позитивни промени.

Можна е омалаксаност.