ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Спорт > Челзи го продава Азар за 100 милиони фунти

Челзи го продава Азар за 100 милиони фунти

1 мин читање

Челзи е подготвен да го продаде белгискиот напаѓач Еден Азар за 112 милиони евра, објави „Дејли телеграф“.

Главниот кандидат за 28-годишниот фудбалер е Реал Мадрид. Тимот од Лондон ќе се согласат да се разделат со нивната ѕвезда ако Шпанците се подготвени да платат фиксен износ.

Самиот играч во неколку наврати изјави дека е подготвен за таков трансфер и со нетрпение очекува таков предизвик. Азар може да пристигне на „Сантијаго Бернабеу“ во текот на летото.

Во актуелната сезона, репрезентативецот на Белгија зеде учество во 27 натпревари за „сините“, откако реализираше 12 гола и 10 асистенции.