ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Четврти пораз во низа за шампионот Голден Стејт

1 мин читање

Актуелниот НБА шампион Голден Стејт го претрпе четвртиот пораз по ред. Откако рано утрово на домашен терен беше убедливо совладан од Оклахома Сити.

Нов лидер на Западот е Мемфис, додека ЛА Лејкерс стигна до двоцифрен број победи (десет) од почетокот на сезоната.

Резултати на натпреварите од НБА лигата играни ноќта среда кон четврток:

Шарлот – Индијана 127:109

Филаделфија – Њу Орлеанс 121:120

Атланта – Торонто 108:124

Бостон – Њујорк 109:117

Чикаго – Феникс 124:116

Кливленд – ЛА Лејкерс 105:109

Хјустон – Детроит 126:124

Милвоки – Портланд 143:100

Минесота – Денвер 101:103

Далас – Бруклин 119:113

Сан Антониот – Мемфис 103:104

Јута – Сакраменто 110:119

Голден Стејт – Оклахома 95:123.

 

Пласман Западна конференција: Мемфис 12-5, Портланд 12-6, Оклахома 11-6, ЛА Клиперс 11-6, Голден Стејт 12-7,…

Пласман Источна конференција: Торонто 15-4, Милвоки 13-4, Филаделфија 13-7, Индијана 11-6,…

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0