ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Шести триумф во низа за Бруклин

1 мин читање

Продолжува победничката серија на Бруклин која трае шест натпревари. Ниту Леброн Џејмс со 36 поени, 13 скока и осум асистенции, не можеше да ги сопре „Нетс“ во походот кон 14. триумф.

Резултати на натпреварите од НБА-лигата играни ноќта вторник кон среда:

Индијана – Кливленд 91:92
Атланта – Вашингтон 118:110
Бруклин – ЛА лејкерс 115:110
Денвер – Далас 126:118.

Пласман Западна конференција: Денвер 21-9 (победи – порази), Голден Стејт 21-10, Оклахома 19-10, ЛА лејкерс 18-13, ЛА клиперс 17-13, Портланд 17:13,…

Пласман Источна конференција: Торонто 23-9, Милвоки 20-9, Индијана 20-11, Филаделфија 20-12, Бостон 18-11,…

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0