ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Ѓоковиќ оди по седма титула на Австралија опен

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ, е оптимист дека може да дојде до трофејот на првиот Грен слем идната година.

– Играм тенис бидејќи навистина го сакам овој спорт. Кога сум на терен се обидувам да се фокусирам на она што се случува во моментот и како можам да победам. Се обидувам да ја насочам мојата енергија кон она што го сакам. Шест пати го подигнував овој трофеј шест пати, што ми дава надеж дека можам повторно, изјави Ѓоковиќ.

Автсралија опен во Мелбурн ќе се игра од 14 до 27 јануари 2019 година.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0