ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести > Ѓорчев објави видео снимка: Еве вака Заев ги лажеше Албанците исто како Македонците

Ѓорчев објави видео снимка: Еве вака Заев ги лажеше Албанците исто како Македонците

1 мин читање

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев на својот Фејсбук профил сподели видео во кое пишува дека Заев на овој начин ги лажеше Албанците исто како Македонците во Арачиново и во Љуботен, Липково и во Слупчане, Сарај и Студеничани, Чаир, Куманово, Тетово, Гостивар.

-Вака Заев ги ЛАЖЕШЕ Албанците, исто како и Македонците. Во Арачиново и во Љуботен. Во Липково и во Слупчане. Во Сарај и Студеничани.

Во Чаир и Куманово. Во Тетово и Гостивар. Буквално секаде, СЕКАДЕ Заев лажеше.

Зоран Заев – НИКОГАШ повторно. Ни треба НОВА ВЛАДА.

Ве молам споделете, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев на својот Фејсбук профил сподели видео во кое пишува дека Заев на овој начин ги лажеше Албанците исто како Македонците во Арачиново и во Љуботен, Липково и во Слупчане, Сарај и Студеничани, Чаир, Куманово, Тетово, Гостивар.