ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Сцена > Ѕирнете во магичната филмска верзија на „Аладин“

Ѕирнете во магичната филмска верзија на „Аладин“

Додека дизниевите фанови го очекуваат 24 мај за да погледнат какви волшепства и авантури ќе им понуди филмската верзија на „Аладин“, објавено е видео кое уште повеќе ќе им го разгори љубопитството.

Во улогата на Аладин влезе канадскиот актер со египетско потекло Мена Масуд, додека британската актерка Наоми Скот се претвори во шармантната принцеза Јасмин.

Вил Смит ја доби улогата на духот од волшебната ламба. Филмот е режиран од Гај Ричи.

Погледнете го трејлерот за возбудливата бајка: