ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Јанева: Хидроцентралите не се предмет на анализа

1 мин читање

На прашање на водителката дали предмет на анализа се хидроцентралите на Мицкоски, а алудирајќи дали ќе има можно обвинение од СЈО, Јанева кажа:

-Не, не! И ние слушнавме како граѓани дека имал хидроцентрали.

Во последниот период имаше и бројни обвинувања од власта за фирми во кој претседателот на ВМРО-ДПМНЕ е малцински сопственик, наводи кои сега практично се демантирани од СЈО.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0