ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ имаше турбулентен период, се соочивме со капитулантски договор, лоша економска политика и политички прогон од владата на СДСМ

1 мин читање

Имавме една доста турбулентна година. Не само за партијата, не само за ВМРО-ДПМНЕ, не само за внатре партиските работи туку имавме една турбулентна година како на политички така и од општествен аспект. Имавме година во која што неработењето, неспособноста, некадарноста на СДСМ и Владата предводена од Заев кулминираат, истакна Генералниот секретар Игор Јанушев во изјава за емисијата Отворено на телевизија Алфа.

Јанушев истакна дека најголем предизвик со кој се соочиле во оваа година е потпишувањето на капитулантскиот договор на владата на СДСМ и Зоран Заев како и спроведување на лошата економска политика, како и политичкиот прогон

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0