ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Славни > Ја проколнуваше мајка си да не го погребат денес: Шабан ќе биде погребан утре со овие три работи без кои не можеше да живее

Ја проколнуваше мајка си да не го погребат денес: Шабан ќе биде погребан утре со овие три работи без кои не можеше да живее

Трагично загинатиот пејач Шабан Шаулиќ ќе биде погребан утре на 22 февруари во алејата на заслужните граѓани во Србија.

Откако претходно српските медиуми пишуваа дека семејството ќе му ја исполни најголемата негова желба, а тоа е да го погребат со качкет на главата, овој пат тие објавуваат уште две работи без кои не можел да живее.

Станува збор за омилената трска за риби кој беше донесен во семејниот ден на Дедиње, а освен тоа во ковчегот семејството одлучи кралот на фолк музиката да го испрати и со пари.

Инаку денеска е роденден на најстарата ќерка на пејачот, а таа ја молела својата мајка никако да не го погребат пејачот на нејзиниот најсреќен ден, бидејќи не сака да го памети по погребот на својот татко.