ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Кошарка > „Јокиќ како да не припаѓа на НБА лигата“

„Јокиќ како да не припаѓа на НБА лигата“

1 мин читање

Американскиот новинар и НБА аналитичар, Скок Бејлис, истакна дека кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Ентони Дејвис, покажал супериорност над Никола Јокиќ во дуелот помеѓу Денвер и ЛА Лејкерс, кој го доби тимот на Калифорнија со 105- 96.

Српскиот репрезентативец го заврши натпреварот со 13 поени, осум асистенции и пет скока, додека Дејвис имаше 25 поени со 10 скокови, што доведе до тоа Бејлис да зборува за центарот на Лејкерс во суперлативи.

Дејвис е кандидат за најдобар одбранбен играч, но и најкорисен. Вечерва го натера Јокиќ да изгледа како да не припаѓа во НБА лигата. Тој го тероризираше и целосно го исфрли од игра, ментално и физички, напиша американскиот новинар на својот Твитер – профил.

Anthony Davis is making an early bid for Defensive Player of the Year as well as MVP. Tonight, he made Jokic look like he doesn’t belong in the NBA. Just terrorized him, took him out of the game mentally and physically.

— Skip Bayless (@RealSkipBayless) December 4, 2019