ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Славни > Џони Деп се повреди на снимањето во Црна Гора

Џони Деп се повреди на снимањето во Црна Гора

1 мин читање

По престојот во Белград, актерот Џони Деп (55) отпатува за Тиват за да го продолжи снимањето на неговиот нов филм „Минамата”, меѓутоа тој го повреди вратот.

Познатиот актер се повредил на снимањето и луѓето од проекцијата повикаа физијатар, д-р Рената Бергам Грандис, раководител на болницата во Рисан, инаку тетка на актерката Марија Бергам. Таа го мобилизираше вратот на Деп и му даде неколку совети, а потоа се пофали дека во „нејзини раце“ била светска ѕвезда.

„Мојот пациент, нешто го укочија на снимањето на Минамата” напишува докторката на „Фејсбук“ со заедничка фотографија.

Внуката на лекарката, актерката Марија Бергам, не смееше да каже ништо за оваа интересна средба.

„Мојата тетка потпиша договор кој ја обврзува да молчи за холивудскиот актер, и таа не треба да зборува за соработката со него“, објасни Марија.