ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Кошарка > 2019 НБА финале: Распоред, вести, коефициенти и многу повеќе

2019 НБА финале: Распоред, вести, коефициенти и многу повеќе

1 мин читање

За прв пат во историјата на франшизата, Рапторс се наоѓа во кругот на шампионатот на НБА. Зад брилијантни перформанси од Kawhi Leonard, Торонто се собраа во играта 6 за да го елиминираат Милвоки Бакс во финалето на источната конференција. На запад, “Голден Стејт Воините” го водеа својот тим, убедливо на Брејзерс од Портланд во финалето на Западната конференција.