ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

2019 НБА финале: Распоред, вести, коефициенти и многу повеќе

1 мин читање

За прв пат во историјата на франшизата, Рапторс се наоѓа во кругот на шампионатот на НБА. Зад брилијантни перформанси од Kawhi Leonard, Торонто се собраа во играта 6 за да го елиминираат Милвоки Бакс во финалето на источната конференција. На запад, “Голден Стејт Воините” го водеа својот тим, убедливо на Брејзерс од Портланд во финалето на Западната конференција.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0