ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

8ми ден Заев и Спасовски молчат за скандалот со прислушувањето

8ми ден молчат од СДСМ за скандалот со прислушувањето. 8ми ден Зоран Заев и Оливер Спасовски не преземаат ништо и не ја известуваат јавноста за ништо. Очигледно нешто сакаат да сокријат.

Се уште не знаеме кој прислушувал, колку разговори има, кој се ги има тие разговори, дали разговорите биле предмет на пазар и слично.

Граѓаните се уште не знаат дали можеби и Вилма Русковска е прислушувана?

Со кого разговарала Вилма Русковска во разговорите и дали има во нејзините разговори индиции и сомнеж за некаков сторен криминал?

Дали можеби од разговорите доколку ги има од Вилма Русковска ќе се дознаат многу работи кои што не и се претставени на јавноста?

За целиот овој скандал СДСМ Заев и Оливер се уште немаат одговор.

Молкот на целата Влада е само потврда на сето она во кое што се сомневаат граѓаните, а тоа е дека за овој скандал се најодговорни Заев и Оливер и дека мора да сносат одговорност и да си поднесат оставки.

Овој скандал е олицетворение на принципот на владеење на Зоран Заев и СДСМ.

Неопходни се оставките на Заев и Оливер за да не ја попречуваат истрагата за скандалот.

Оставки и тоа уште веднаш.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0