ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Филм и ТВ

1 мин читање

Продолжуваат авантурите на платениот убиец Џон Вик Додека „Џон Вик 4“ е сè уште во претпродукција, филмската компанија Лајонсгејт го...

1 мин читање

Од неодамна стартуваше петтата сезона на популарното кулинарско шоу „Брза кујна“ на ТВ Сител, заедно со водителката Александра Илиевска и...

1 мин читање

Во новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ има и нови македонски кандидати, некои веќе учествувале во претходните...

Нова епизода од легендарниот цртан „Професорот Балтазар“ премиерно беше прикажана викендов во Загреб. Серијата го носи насловот „Августовска трета среќа“....