ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Загаден Воздух

1 мин читање

Загаден воздух, загадена средина, ѓубре на сите страни низ цела населба, секојдневно труење, вдишување отрови, реагираат граѓаните од Хром и...

1 мин читање

Македонија повторно е загадена! Ова го покажуваат резултатите од апликацијата „Мој воздух“ на која вчеравечер во Карпош се измерени дури...

1 мин читање

Новинарката Менче Точи на својот Фејсбук профил со критика за состојбата во здравството и загаденоста на воздухот. Таа коментира дека...

1 мин читање

Состојбата со загадениот воздух е алармантна, се губат животи, владата да прогласи вондредна состојба, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски,...