ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ >

Корона Вирус

1 мин читање

Ситуацијата со корона вирусот излезе од контрола. Од почетокот на пандемијата до сега во државата има близу 26 000 на...

1 мин читање

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразиле 4.482.974 лица. Од нив починале 300.397, а оздравеле 1.684.365...

1 мин читање

Во денешната статистика која ја објави Министерството за здравство, е наведено дека во последниве 24 часа нема нова жртва од...